akupunktura
akupunktura
akupunktura
medycyna tybetanska
Home AKUPUNKTURA

akupunkturaAkupunktura to jedna z najstarszych, najbardziej wszechstronnych i skutecznych metod leczniczych, stosowana od prawie pięciu tysięcy lat.

Obecnie akupunktura jest oficjalną metodą leczniczą, uznaną przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO), stosowaną na całym świecie, także w Polsce.

Zabieg akupunktury polega na wkłuwaniu bardzo cienkich igieł w określone punkty na ciele. Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską, punkty te są powiązane z konkretnymi narządami i nakłucie ich stymuluje cały organizm do powrotu do stanu równowagi (zdrowia), którego warunkiem jest prawidłowy przepływ energii w kanałach energetycznych (meridianach).

Lista schorzeń, w których pomocna jest akupunktura (sporządzona przez WHO):

  • choroby zakaźne: przeziębienia, żółtaczka, grypa;
  • choroby narządów ruchu i neurologiczne: rwa kulszowa, bóle krzyża, sztywność karku, neuralgia nerwu trójdzielnego, bóle głowy, udar mózgu, porażenie mózgowe;
  • choroby układu moczowego i rozrodczego: impotencja, zespół napięcia przedmiesiączkowego, stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej, przewlekłe stany zapalne pochwy, nieregularne i bolesne miesiączki, ginekomastia, oziębłość u kobiet;
  • choroby skóry: opryszczka, trądzik, świąd przewlekły;
  • choroby wewnętrzne: astma, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa, hemoroidy, zaparcia;
  • choroby oczu, uszu, nosa i gardła: głuchota, szumy i dzwonienie w uszach, osłabienie wzroku, infekcje zatok, katar sienny, zawroty głowy.

Skuteczne stosowanie akupunktury, także w ciężkich przypadkach, wymaga ogromnej wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Najistotniesza jest kompleksowa i trafna diagnoza, szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego stanu zdrowia, przebytych chorób, także dośwadczeń życiowych, która warunkuje wybór punktów nakłucia.

Akupunktura stosowana przez dobrego specjalistę nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, może przynieść odczuwalną poprawę już po pierwszym zabiegu, potrafi być skuteczna w wielu przypadkach, trudnych do leczenia dla medycyny akademickiej.

Zabieg akupunktury

- do nakłuwania stosowane są specjalne, sterylne i bardzo cienkie igły (0,20mm) - wkłucia są praktycznie bezbolesne

- zabieg trwa od 15 do 30 minut

- na zabieg nie należy przychodzić na czczo (podczas nakłucia organizm wykonuje pracę i spada poziom glukozy we krwi)

 

Gabinet Medycyny Tybetańskiej DŻUD SZY, os. Przyjaźni 4G 61-682 Poznań
tel.: 61 86 74 626, tel. kom.: 600 177 117
www.akupunkturapoznan.pl